zpět cz.gif, 0 kB zurück de.gif, 0 kB back en.gif, 0 kB

jana_bezpalcova_3.jpg, 7 kB

Jméno a příjmení *
Váš e-mail
Vaše domovská stránka
     
Vzkaz, dotaz či komentář *    
     
Opište kód z obrázku *      
 
         

Pole označená * jsou povinná.

 

10.12.2014 / 15:03 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz

Dobrý den, pane Horte,

jakmile mi to čas dovolí, vrhnu se na nahrávání jednotlivých kapitol z "albumu skladeb" - je to celkem 90 skladeb, takže nejprv možná připravím z každé kapitoly alespoň něco na ochutnávku.
Děkuji za trpělivost a přeji pěkný adventní čas!

Jana Bezpalcová

5.12.2014 / 9:07 Vladimír Hort

Rád bych se optal, zda od Vás můžeme očekávat vánoční dárek ve formě nahrávek zbývajících skladeb 2.dílu učebnice (nebo alespoň další část). Děkuji

4.9.2014 / 14:42 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz

Dobrý den, pane Braňo,

děkuji za Váš velmi milý příspěvek - mám velkou radost, že se menuet Vašemu synkovi tolik líbil! V druhém díle mé Školy hry na knoflíkový akordeon najdete podobných i žánrově zcela odlišných skladeb celou řadu - pokud hrajete na klávesový akordeon, musel byste jen upravit prstoklady pro pravou ruku (levá ruka zůstává stejná). Pro web www.harmonika.cz jistě v budoucnu ještě nějaké ukázky připravím.

Přeji Vám i Vašemu synovi hodně radosti z dobré hudby a hodně pokroků ve hře na akordeon!

Se srdečným pozdravem,

Jana Bezpalcová

1.9.2014 / 22:01 Branislav Jánošík

Dobrý deň,
práve som si vypočul-natrénoval a zahral svojmu 8ročnému synovi Vami upravený menuet g-moll. Chcel, aby som mu to zopakoval pred spaním 3krát. Takú silu má hudba! Tiež sa učí na akordeóne druhý rok. Veľmi mi pomáha motivovať ho pomocou podobných skladieb. Poprosil by som Vás láskavo ešte o nejaké skladby, cez ktoré by sme sa mohli posunúť ďalej. Ešte raz veľká vďaka za Vaše príspevky na www.harmonika.cz S pozdravom Braňo

27.8.2014 / 21:51 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz

Pěkný den,

druhý díl učebnice byl dnes odeslán na Vaši adresu. Přeji Vám hodně zdaru a radosti při hraní!

S pozdravem,

Jana Bezpalcová

26.8.2014 / 13:26 Bečvář miloslav

Dobrý den,mám zájem o druhý díl,první už mám je to super už hraji písně ale zkouším svúj prstoklad s pomocí palce,ale nerad bych se ho naučil špatně.Hned jsem sehnal 5ti řadou 120basovou.Firotti chromatiku,B grife,dobře jste mi poradila.Pianovku 120basovou zatím odložím.Díky a přeji mnoho spokojených hráčů na harmoniku.Hezký den.Bečv.

18.8.2014 / 23:05 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz

Dobrý den,

nástroj, na který hraji a pro který je také napsána má učebnice, je knoflíkový akordeon (neboli chromatika). Ten může být tří-, čtyř- nebo pětiřadový. Nástroj, o kterém píšete Vy, je heligonka neboli diatonická harmonika, tedy úplně jiný hudební nástroj, se kterým Vám příliš neporadím. Heligonky bývají nejčastěji jednořadové nebo dvouřadové, případně třířadové, v basech mají jen několik málo knoflíků (8 nebo 12). Hraje se na ní zcela jinak než na chromatiku, tóny jsou úplně jinak seřazené, při tahání měchu ven a dovnitř zní vždy jiný tón. Podle mé učebnice se na heligonku hrát nenaučíte, zkuste se podívat na webové stránky http://harmoniky.info/ nebo http://heligonky.paleo.cz/, které se heligonkám věnují.

S pozdravem,

Jana Bezpalcová

18.8.2014 / 9:24 Miroslav Melcr

Paní Bezpalcová, mám zájem pouze o dvouřadovku. Myslím si, že je snadnější učení.Je to pravda? Měl jsem známé, kteří na dvouřadovku hráli před léty někde v holektivu. Byla malá a lehce přenosná. Pokud by mi hra šla, tak později bych si zakoupil třeba i tu pětiřadovku.Z Vaší školy se dá učit na dvouřadovku?

17.8.2014 / 22:30 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz

Dobrý den,
pokud si chcete objednávat Školu hry na knoflíkový akordeon, veškeré informace a kontakt najdete zde: http://www.chromatika.cz/kontakt.html

Pro zvládnutí prvního dílu učebnice je dostačující třířadová chromatika, ale pokud máte možnost pořídit si rovnou pětiřadovou, neváhejte.

S pozdravem, Jana Bezpalcová

17.8.2014 / 17:57 Miloslav Bečvářmiloslavbecvar
google

Mohu si zde objednat 1.díl vaší školy na chromatiku.Děkuji

17.8.2014 / 16:58 Miloslav Bečvářmiloslavbecvar
google

Dobry den mladá paní.Mám základy před lety na pianovou harmoniku.Mám pro začátek na knoflíkovou chromatiku dle vaší příručky 1.díl kterou si objednam,shánět 3řadovou nebo rovnou 5tiřadovou chromatiku.Já jsem rovnou pro 5ti řadovou.Děkuji

16.8.2014 / 12:50 Miroslav Melcr

Ještě dodatek.měl bych zájem se naučit na dvouřadový akorferon. Jaké ladění si pořídit. Děkuji za odpověď.

16.8.2014 / 12:42 Miroslav Melcr

Dobrý den. Mám zájem se naučit samoučně na knoflíkový akorderon. Je to možné a kde seženu Vaší školu? Melcr

16.5.2014 / 13:22 Tonda

Ještě bych měl dotaz:Nezná někdo někoho kdo hraje na knoflíkovku v okolí Prostějovska a Vyškovska,než se naučím blbě prstoklad.

14.5.2014 / 7:39 Tonda

Děkuji za radu.Koupil jsem už malou knoflíkovku (B-systém) 72basů,ale na pravé ruce má rozsah ještě o 5 tonů víc jak moje 80 basová klávesovka,to bylo milé překvapení.Váží necelých 7 kg což jsem potřeboval a po 2 dnech už vyluzuji první písničky - pravda kostrbatě,ale už to jde :).Škoda,že jsem o tom nevěděl před mnoha lety.Opravdu bych doporučil začátečníkom jít hned do knoflíkovky.
Ještě jednou děkuji.Tonda

7.5.2014 / 14:12 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz

Dobrý den,

mezi systémy C a B je rozdíl v seřazení knoflíků, ovšem princip je stejný - tóny jsou uspořádány v řadách chromaticky, po půltónech. C a B systém se liší tím, že jsou navzájem řazeny jakoby zrcadlově. Prstoklad stupnic nebo písniček se tedy v různých tóninách posouvá u 5-ti řadého nástroje stejně v C-systému i v B-systému, to je u obou stejné.

Nedá se říct, že by jeden z obou byl nějak výhodnější nebo lepší, jde jen o zvyk. Pokud jste již hrál na klávesovku, možná by Vám lépe sedl do ruky C-systém, ten má podobnější prstoklady jako klávesy. Ale C-systém zase není u nás tolik rozšířený, takže pokud byste si chtěl pořídit starší bazarový nástroj, seženete v našich krajích spíš B-systém.

Shrnula bych to asi tak, že ať vyberete systém jakýkoliv, neprohloupíte, a na který začnete hrát, s tím se sžijete a ten Vám pak bude "vlastní".

Držím palce a ať Vám to hraje!

S pozdravem,

Jana Bezpalcová

5.5.2014 / 11:05 Tonda

Dobrý den.Hraji na klávesovku a chtěl bych si pořídit knoflíkovou chromatiku.Jaký tip bych si měl koupit - C nebo B systém a jaký je v tom rozdíl? Jsem už předdůchodový kmet :).
Jeden z těch systémů je,že prstoklad podle stupnic je stejný,jen se posouvá začátek - to prý je jen u 5-ti řadé harmoniky.
Děkuji za odpověď.

4.12.2013 / 10:39 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz

Dobrý den, pane Horte,

těší mě Váš zájem o mé odpovědi. Podobným tématům jsou věnované jiné mé webové stránky a sice www.chromatika.cz. Tam naleznete i kategorii "poradna", kde odpovídám právě na dotazy týkající se knoflíkového akordeonu a hry na něj. Doporučuji tedy, všechny dotazy podobného rázu směřovat právě do této poradny a stejně tak informace o chromatice hledat přímo tam. Odkaz na tyto stránky uvádím u každé své odpovědi zde na tomto fóru.

Dotaz pana Rahy i má odpověď tam budou zpracovány zrovna dnes.

Se srdečným pozdravem,

Jana Bezpalcová

3.12.2013 / 17:56 Vladimír Hort

Ve Vašem foru často používáte "odpověď jsem vám poslala na váš e-mail". Domnívám se ale, že většina dotazů je všeobecných a odpovědi na ně by určitě zajímaly většinu přítomných. Mně konkrétně odpověď na dotaz p.Raha ze 14.11.2013

19.11.2013 / 16:44 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz

Dobrý den, druhý díl učebnice je hotový a právě dnes započala svou práci na něm tiskárna. Je tedy otázkou nejbližších týdnů, kdy Vám budeme moci školu poslat a dlouhé zimní večery budou zachráněné :-)
Až budeme mít učebnici na skladě, pošlu Vám zprávu.

S pozdravem,
Jana Bezpalcová

18.11.2013 / 19:13 Liboslav

Zdravím. Kdy bude k prodeji druhý díl Vaší školy ?? Už na něj netrpělivě čekám a blíží se dlouhé zimní večery a s harmonikou se dají pěkně zkrátit. Děkuji za odpověď. Libor Kučera

18.11.2013 / 13:58 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz/poradna.html

Dobrý den, pane Raho,

odpověď jsem Vám odeslala na Váš email.
Ať Vám to hraje!

Jana Bezpalcová

14.11.2013 / 13:00 Vojtěch Raha

Dobrý den,
prosím o radu. Hraji již delší dobu jako samouk na chromatiku.
Stále však dochází při hraní k "překlepům", nemám jistotu úderu.
Hraji již i složitější skladby ale překlepnu se i při jednoduchých. Jak bych měl tuto "griffsicherheit" cvičit?
Nebo je to tím, že měním postavení ruky a prstoklady při hře?
Ale hraji tak, jak mi to ergonomicky připadá nejsamozřejmější.
Za Vaši radu bych byl velmi vděčný.
S přáním hezkého dne Vojtěch Raha

2.6.2013 / 20:38 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz

Milý pane Jaroslave,

velmi děkuji za krásnou zprávu. Přeji Vám všechno dobré a ať Vám to stále hraje a zpívá!

Jana Bezpalcová

23.5.2013 / 13:09 Důchodce-Jaroslav

Dobrý den paní Bezpalcová.Předem velmi lituju,že jsem Vaše stránky objevil až nyní a zjistil,že jste vydala Školu hry na "knoflíkovku".Bohužel,když jsem já poprvé držel tento nástroj v ruce,nezbylo mi,než si pro svoji potřebu (zahrát si pro potěšení)vytvořit prstoklad,který by mě teď asi překážel,pokud bych jej na stará kolena chtěl měnit.Navíc mi kamarád nedávno přinesl okopírovanou:"Praktická lidová Škola na chromatickou harmoniku-tří,čtyř a pětiřadovou se zřetelem na samouky"-Rudolf Bláha z roku 1941.Vzhledem k tomu,že na svých stránkách poukazujete na nedostatek tohoto materiálu,nevím,zda tuto "školu" znáte a zda by Vám pro Vaši další záslužnou činnost při propagaci hry na "knoflíkovku"mohla nějak pomoci.Rád bych Vám ji(alespoň k nahlédnutí)poslal.Jinak já si občas "hraji"moravské lidovky na 5tiřadou chromatiku Sonorex IX,ladění-B,rozsah f-a,80basů.Hraji podle toho,jak to mám odposlechnuté,t.j.bez not.Občas si k tomu zazpívám.Ale velmi rád si poslechnu někoho,kdo to opravdu umí a ještě víc mě potěší,když je to mladý člověk.Byla by škoda,aby hra na tzv."hospodské piano"zanikla se starší generací.Proto Vám fandím a obdivuji.Přeji pevné zdraví a děkuji.

20.5.2013 / 20:50 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz

Dobrý den, pane Pankuch,

odpověď jsem Vám zaslala na Váš mail.
S pozdravem,

Jana Bezpalcová

12.5.2013 / 7:54 Jozef Pankuch

prosím o zaslanie správy, kde sa dá kúpiť učebnica, resp. texty k hne na pianovku, ďakujem

4.2.2013 / 11:41 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz

Dobrý den, pane Moravče,

je určitě dobře, že jste se nejprve naučil hrát bezpečně v základních třech řadách. Pomocné řady nám dávají možnost vybrat si z více různých prstokladů ten, který nám bude nejlépe vyhovovat, a také umožňují používat stejné prstokladové postupy nebo stejné hmaty v různých tóninách. Takže můžete třeba začít tím, že zkusíte hrát různé stupnice vždy stejným prstokladem - u pětiřadového akordeonu je to možné, stačí vždy posunout ruku ke správnému počátečnímu tónu a používat i čtvrtou a pátou řadu.
Hraním v pomocných řadách a transponováním se podrobněji zabývám ve druhém dílu své učebnice, který momentálně dokončuji a který vyjde tento rok. Takže tam naleznete různé rady a tipy.

Jsem moc ráda, že se Vám má škola líbí, a doufám, že Vás zaujme i tento druhý díl, který bude zhruba dvakrát tak obsáhlý, než díl první.

Pokud budete mít ještě nějaké dotazy, ráda Vám na ně odpovím na adrese poradna@chromatika.cz.

Přeji hodně zdaru a ať Vám to hraje!

S pozdravem,

Jana Bezpalcová

25.1.2013 / 0:15 Josef Moravec

Dobrý den Paní Bezpalcová. Mám trochu neobvyklý dotaz.Hraji celkem slušně na pianový akordeon. Před lety mě učaroval akordeon chromatický. V této době nebyla po ruce žádná škola
podobná té Vaší - bohužel. Nezbývalo mě nic jiného než oprášit školu "Havlíček-Ondruš-Machalíčková" a tuto projít.
Naučil jsem se tedy na chromatiku nějak (lidovky i vážnější věci, např. Annabela - R.L.Vašata apod.).Mám však jeden problém. Neumím se pohybovat po celém diskantu - hraji pouze na tři základní řady. Mohla byste mi poradit jak ovládnout diskant celý. Je v tom nějaký "fígl"? Jinak Vaši školu vlastním, líbí se mi. Škoda, že tato literatura nebyla k diposici, když jsem začínal na chromatiku já.
Děkuji předem za odpověď a fandím Vám.

6.1.2013 / 23:11 Jana Bezpalcová

Přeji vám v novém roce všechno dobré, zdraví, štěstí a hudbu, která potěší.

Mezi mé projekty se na sklonku minulého roku zařadil "projekt" nejkrásnější - narození mého syna Ondřeje.
I v tomto roce vás jistě pozvu na některý z dalších koncertů či hudebních projektů, jejichž termíny najdete tak jako vždy na stránce Koncerty.

Na hudební shledanou v roce 2013 se těší

Jana Bezpalcová

23.12.2012 / 19:50 Jana Bezpalcová

Dobrý den, pane Urbane,

odpověď jsem Vám odeslala na Váš email.

S přátelským pozdravem,

Jana Bezpalcová

16.12.2012 / 0:43 Přemysl Urban
http://www.hypnotix.cz

Dobrý den paní Bezpalcová. Měl bych na Vás dotaz. Mnoho let jsem hrál na různé syntezátory, před 8 lety jsem ale chtěl zkusit něco akustického, začal chodit na hodiny klávesového akordeonu do Prahy k Jindrovi Kelíškovi, začalo mě to hodně bavit a na akordeon hraji doteď. Moc rád bych ale ještě zkusil chromatiku. Začal jsem tím, že jsem si koupil Vaší školu, která mi nedávno přišla. Potřeboval bych ale dále trochu poradit: jaké minimální parametry chromatiky bych měl při koupi akordeonu požadovat, abych nekoupil nějaký "krám",zároveń však s ohledem na to, že bych raději jako začátečník na chromatiku nekupoval hned něco drahého, ale nástroj, který odpovídá mojí úrovni:-).Moje dva klávesové akordeony jsem kdysi kupoval u p.Kouckého v Ondřejově, který tam má většinu klávesovek. Doporučila byste mi případně, kde by pro moje účely bylo nejlepší chromatiku koupit?. A konečně poslední dotaz: mám celkem ověřenou zkušenost, že je lepší alespoň na začátku učit se alespoň nějakou dobu pod dohledem ..Bydlím v Černošicích u Prahy - nevěděla byste o příp.učitelích v oblasti Prahy a okolí, kde by bylo možno získat základy hry na chrom.? Díky moc za odpověď a přeji hezký den. Přemek Urban

15.10.2012 / 22:40 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz

Dobrý den,

na druhém dílu momentálně intenzivně pracuji a měl by vyjít příští rok. Prstoklady na akordy v něm nebudou chybět, stejně jako prstoklady mollových stupnic, dvojhmatů a dalších technických problémů. Učebnice bude také obsahovat rozsáhlé album skladeb s kapitolami s nejrůznějšími hudebními styly (etudy, barokní a klasicistní hudba, francouzské a irské melodie, české písničky a mnoho dalších).
Očekávání druhého dílu se kryje s očekáváním mého potomka, což poněkud zbrzdilo práci na učebnici, ale přesto práce pomalu postupuje a věřím, že s obsahem druhého dílu budete spokojeni :-)

Vaše přání a postřehy nám můžete zatím sdělit v našem dotazníku na stránce http://chromatika.formees.cz/f/chromatika-formular/.

S přátelskými pozdravy,

Jana Bezpalcová

15.10.2012 / 16:32 Jitka
http://zusbmpolicka.cz

Dobrý den,

s žákyní jsme již přehráli 1. díl Vaší školy, chybí nám např.prstoklady na akordy. Ráda bych se zeptala na 2 díl, chtěli bychom pokračovat.

Děkuji za odpověď

Jitka

24.4.2012 / 18:17 Jana Bezpalcová
http://chromatika.formees.cz/f/chromatika-formular

Dobrý den, pane Řáho,

děkuji za Vaše postřehy, inspiroval jste mě k nápadu, že bych možná podobné základní "návody" pro samouky mohla časem shrnout do nějakého článku na stránkách www.chromatika.cz
Tam už teď funguje poradna, do které je možné zasílat jakékoliv konkrétní dotazy a já na všechny odpovídám emailem.

Na druhém dílu učebnice právě pracuji, takže každý nápad a každou inspiraci vítám a shromažďuji.

Pokud budete mít chvilku času, můžete vyplnit náš malý dotazník na stránce http://chromatika.formees.cz/f/chromatika-formular/
- poslouží nám k získání informací, jak jsou hráči spokojeni s 1. dílem učebnice a co by si přáli najít ve druhém.
Tyto informace se pak budu snažit při práci na 2. dílu maximálně zohlednit.

S přátelskými pozdravy a ať Vám to hraje!

Jana Bezpalcová

12.4.2012 / 20:40 Tomáš Řáha

Dobrý den,
napadl mě ještě jeden námět pro Vaši vydávanou učebnici i když
je už možná pozdě, vzhledem k očekávanému 2 dílu.
Myslím, že by nebylo od věci napsat v učebnících krátký návod,
jak se nejlépe učit jako samouk. Zda opakovat pouze obtížné takty, opakovat prstoklady a kolikrát v serii a pod.
V Čechách je zoufalý nedostatek učitelů na chromatiku,proto je
myslím docela dost samouků, kteří mnohdy dost zoufale tápají.
Už se velmi těším na 2 díl, kdypak vyjde?
s přátelským pozdravem

7.4.2012 / 13:30 Jana Bezpalcová
http://www.chromatika.cz

Dobrý den, paní Ryšková,

odpověď na Váš dotaz jsem Vám zaslala na email.

S přátelským pozdravem,

Jana Bezpalcová

5.4.2012 / 12:46 Blanka Ryšková

Dobrý den. Začala jsem se učit na harmoniku, ale učebnici, kterou nabízíte.... zkrátka bych brala pokračování této vaší učebnice. Trošku pokročilejší skladbičky. Základní učebnici jsem si už prošla - našla jsem jí starou na půdě. Měla byste pro mě prosím nějakou radu?
Moc děkuji předem za odpověď.
Blanka Ryšková, Znojmo

13.2.2012 / 0:14 Jana Bezpalcová

Dobrý den, pane Malino,

odpověď jsem Vám zaslala na Váš email. Učebnici je možné objednávat přes naše stránky www.chromatika.cz, kde naleznete i různé informace o knoflíkovém akordeonu.

S přátelskými pozdravy,

Jana Bezpalcová

11.2.2012 / 14:15 Antonín Malina

Dobrý den.Právě jsem odhalil Vaši stránku a nevycházím z údivu,Jsem už starší důchodce a léta marně sháním informace o chromatic.akordeonu.V hudebkách to není a na stránkách webu jen něco.Tak si hraji pro potěšení večer přžed spaním.Prosím pěkně,kde bych mohl školu hry zakoupit?Jsem špatně pohyblivý a proto někam jezdit nemůžu.Nejlépe poštou.Můžete-li mi poradit,budu rád.Zdraví Tonda z Valašského Království.Děkuji předem.

16.8.2011 / 1:26 Jana Bezpalcová

Vážený pane Horte,

odeslala jsem Vám odpověď na Váš email. Držím Vám s chromatikou pěsti!

S přátelským pozdravem, Jana Bezpalcová

14.8.2011 / 20:59 Vladimír Hort

Níže jsem měl dotaz na zvládnutí chromatiky, na který jste adekvátně reagovala. Oprášil jsem si své zkušenosti na pianovku, v něčem jsem se zdokonalil, ale červíček poznání stále hlodá. Na cestě už je Vaše škola a také levnější staro-nová knoflíkovka B-systému.
Když jsem se začal učit na banjo, začal jsem mít problémy s držením akordů na kytaře.
Zajímal by mně Váš názor na „souběh“ používání pianovky a současné výuky na chromatiku. Nejsem multiinstrumetalista, který by to vše dokázal „levou zadní“, očekávám tvrdou práci, ale troufám si.

15.5.2011 / 15:08 Dominika Weiss Hoskova

Halo, halo! Gratulace k nove webove prezentaci!


1.5.2011 / 0:00 Jana Bezpalcová

S radostí vám mohu oznámit, že byla právě spuštěna webová prezentace mé "Školy hry na knoflíkový akordeon" na adrese: www.chromatika.cz.

5.4.2011 / 0:22 Jana Bezpalcová

Dobrý den,

těžko nějak všeobecně určit, za jak dlouho zvládne dospělý člověk základy hry na chromatiku. Ale vzhledem k tomu, že máte již pravděpodobně dobrý všeobecný hudební základ ze hry na jiné nástroje, předpokládala bych, že za rok už dokážete zvládnout základní melodie a písničky; na plynulou hru v dvojhmatech možná budou třeba alespoň dva roky. Ovšem jak říkám, každý má individuální tempo učení a možná Vám to bude trvat o něco déle, ale možná také mnohem kratší dobu :)
Knoflíkový akordeon má velkou výhodu v systému, kterým jsou na něm knoflíky řazeny. Díky tomuto systému má řadu předností oproti akordeonu klávesovému a myslím, že tyto přednosti jsou obzvlášť výhodné pro dospělého samouka.

Má připravovaná škola bude tištěná, ale na stránkách www.chromatika.cz bude k nalezení nejen řada doplňujících informací, ale také nahrávky všech skladeb a písniček ve škole uvedených.

Držím Vám tedy palce a přeji Vám, aby Vám má škola byla co nejvíce nápomocna!

30.3.2011 / 21:10 Vladimír Hort

V mládí jsem se asi rok navštěvoval LŠU na pianový akordeon a dále jsem pokračoval jako samouk. Potom dlouho nic, ve starším věku převládla kytara a nakonec posledních pět let pětistrunné banjo. Když jsem začínal na banjo, nevěděl jsem, do čeho jdu. Očekával jsem, že to částečně zvládnu do roka. Je to ale spíš (i díky mému vysokému věku) otázka dalších 10-ti let. Stále častěji se ale vracím k lidovkám, které si občas zahraji na klávesy (s problematikou levé ruky), a klávesy občas využívám i jako berličku při výuce melodiky na banjo.
Rád bych to nyní zkusil na knoflíkovou harmoniku. Neočekávám, že by ze mne byl akordeonový virtuóz, ale chtěl bych si zahrát na nějaké základní úrovni, kterou nyní ovládám na klávesy. Určitou vytrvalost mám, na banjo se také musí stále mnohonásobně opakovat liky k jejich automatickému zvládnutí.
Prosím o Váš názor, v jakém časovém horizontu se dá zvládnout základní technika hry na knoflíkovou harmoniku (melodie, dvojhmaty, trojhmaty – vycházím ze znalostí klasických kláves). Rád k tomu využiji Vaši připravovanou školu (bude jen tištěná, nebo bude obsahovat i nějaké DVD?). Děkuji. Vlad.

4.1.2011 / 0:18 Jana Bezpalcová

Pokud vás zajímá něco víc ohledně školy hry na knoflíkový akordeon, kterou připravuji k vydání, sledujte stránky www.chromatika.cz.

1.1.2011 / 00:00 Jana Bezpalcová

Všechno nejlepší v novém roce 2011 a ještě více dobré hudby Vám přeje

Jana Bezpalcová

31.12.2010 / 16:13 Jana Bezpalcová

Pěkný den,

děkuji za Váš dotaz a Vaše přání, školu hru na knoflíkový akordeon právě připravuji k vydání a v první polovině roku 2011 by již měla být v prodeji. Jak správně píšete, já osobně hraji na C-griff, ale škola bude pro oba dva používané systémy - C i B-griff. Jakmile bude škola k dispozici, ozvu se Vám na Váš email; informace budou samozřejmě k nalezení i na mých stránkách.

Vše nejlepší do nového roku 2011!

Jana Bezpalcová

19.12.2010 / 18:36 Jozef Tomiskin

Dobrý večer! Hľadám školu hry na chromatrický akordeón. Čítal som, že vydávate svoju škkolu. Prosím Vás, už vyšla? Kde je možné ju zohnať? Vidím,, že hrajete v C-griffe. Bude Vaša škola obsahovať i B-griff? Vopred Vám ďakujem za Váš čas i ochotu a želám pokojné prežitie Vianoc i Nového raka a v novom roku pevné zdravie, šťastie a spokojnosť a celú kopu úspechov a s nimi v vnímavých obdivovateľov! TOM

29.11.2010 / 7:21 Ondra Beneš
http://www.seznam.cz

Šťastný Vánoce přeje

Ondra Jiří Beneš

20.6.2010 / 14:27 Jana Bezpalcová

Milý Dominičku, myslím, že to je výborný nápad! V blízké době se chystá vydání mé školy hry na knoflíkový akordeon, která by ti mohla být užitečnou pomůckou. Tak si zatím nehraj s ničím nebezpečným, ať máš všechny prstíky. To ti přeje J. Bezpalcová!

6.6.2010 / 15:07 Dominik


Já bych chtel taky hlát na halmonyku...

19.3.2010 / 11:16 Jindruš

Všechno nejlepší k narozeninám, Pepiku! A doufám, že v dubnu kovečně zajdem na Lamento... Snad se uvidíme :-)

1.1.2010 / 0:00 Jana Bezpalcová

Všechno nejlepší v novém roce 2010 a hodně dobré hudby Vám přeje


Jana Bezpalcová

20.12.2009 / 23:51 Jana Bezpalcová

Dobrý den, o všech plánovaných akcích se dočtete nejpřesněji v sekci Koncerty; Vaší pozornosti mohu v nejbližší době doporučit například hudební divadlo "Lamento - Den a noc Matky Terezy" s vynikající hudbou Miloše O. Štědroně.
Se srdečným pozdravem, Jana Bezpalcová

16.12.2009 / 11:37 Marie Štarmanová

Chtěla jsem se zeptat, zda nechystáte vdohledné době nějaký koncert v Praze.

Děkuji

8.12.2008 / 21:11 Emma

Ahoj teto Janino, prohledly jsme si s mamkou tvoje stranky a teda nestacim se divit, co vsechno stihas, takze se ani moc nezlobim, zes za nami dlouho nezasla.
Usmevava Emmicka

20.11.2008 / 23:28 Jana Bezpalcová

Vážený pane Kudláčku, odpověděla jsem na Váš e-mail. S pozdravem, Jana Bezpalcová.

18.11.2008 / 21:03 Josef Kudláček
http://atlas

Prosím o radu,kde by se dala sehnat encyklopedie o akordeonu
nebo něco podobného. Předem moc děkuji

17.5.2008 / 10:04 Lenka Alfinka

Super stránky,prostě jsi dokonalá.Zdravím Alfinka

16.5.2008 / 18:43 Kubyceg Plachtů

Jsem strašně usměvavý návštěvník!

15.5.2008 / 00:00 webmaster

Milá Janičko, přeju Ti hodně štěstí a Tvým novým stránkám spoustu usměvavých návštěvníků

zpět cz.gif, 0 kB zurück de.gif, 0 kB back en.gif, 0 kB